pl
Zaloguj się
Załóż darmowe konto

Wprowadzenie

W Zaczarowanym Domku pani Anny Stawińskiej każde dziecko jest kochane i wyjątkowe. Rodzice natomiast mają być partnerami w tworzeniu klimatu, działalności wychowawczo-dydaktycznej i brać czynny udział w życiu przedszkola. W procesie usprawnienia komunikacji z rodzicami pani Anna postawiła na LiveKid.

Jak zachęcić rodziców do korzystania z systemu?

W dzisiejszych czasach rodzice bardzo chętnie przystali na takie rozwiązanie. Na co dzień korzystają z różnych aplikacji, więc nie trzeba było zbytnio ich zachęcać. Zaledwie 1% rodziców nie chce korzystać z aplikacji.

+
dzieci w placówkach

Reakcje wychowawców po rozpoczęciu pracy z nowym systemem?

Pierwsze reakcje były trochę oporne – nauczycielki uważały, że doda im to pracy, a zanim się wdrożą minie trochę czasu. Ale proces wdrażania był szybki, a uzupełnianie informacji w dogodnym czasie zajmuje im chwilkę. Obecnie bardzo sobie chwalą aplikację za kontakt z rodzicem.

Jak wiele czasu potrzeba, aby wdrożyć się w sposób działania aplikacji?

Wdrażanie przebiega bardzo szybko. Osobiście zajęło mi to może kilka dni. Generalnie wszystko da się opanować w jeden dzień, a potem tylko utrwala się nawyki.

miesięcy
na pokładzie LiveKid

Która funkcja systemu LiveKid najbardziej ułatwia codzienne funkcjonowanie w placówce?

Jest to z całą pewnością funkcja obecności oraz ogłoszeń. Dzięki tej pierwszej łatwiej możemy rozplanować dzień w placówce, natomiast ogłoszenia dają nam pewność, że rodzice są na bieżąco o wszystkim informowani.

Co początkowo mogło wydawać się problemem związanym z korzystaniem z systemu LiveKid, a tak naprawdę nim nie jest?

Plan zajęć – obawialiśmy się, że pojawią się problemy związane z łatwym wprowadzaniem informacji z nim związanych.

Rozpocznij bezpłatny 7-dniowy okres próbny!

Zobacz, jak aplikacja oszczędza czas w Twojej placówce

Zamów Prezentację
Zarejestruj się